Observator » Ştiri sociale » Prăpăd în Gorj! Apele au inundat gospodăriile, oamenii sunt disperaţi: "Nimeni nu face nimic"

Prăpăd în Gorj! Apele au inundat gospodăriile, oamenii sunt disperaţi: "Nimeni nu face nimic"

- Pandurul.ro
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 07.05.2017, 16:24 | Modificat la 07.05.2017, 16:43

Situaţie alarmantă în judeţul Gorj! Plouă neîntrerupt de azi-noapte în comuna Bengești Ciocadia. Apele au inundat drumurile și casele localnicilor.

Situaţie alarmantă în judeţul Gorj! Plouă neîntrerupt de azi-noapte în comuna Bengești Ciocadia. Apele au inundat drumurile și casele localnicilor.

Oamenii se uită neputincioşi cum apa le intră în gospodării. "Suntem disperați, nimeni nu face nimic", semnalul lor, trasmite presa locală.

Potrivit aceleaşi surse, începând cu ora 16:00, pompierii au venit la Bengești şi încearcă să scoată apa din curțile localnicilor.

Articolul continuă după reclamă