Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Tânăr prahovean, profesor de Limba Română, găsit spânzurat în grădină, de un măr

Un tânăr de 26 de ani, din satul prahovean Vistieru, comuna Şotrile, şi-a pus capăt zilelor fără să dea nicio explicaţie. Tânărul, profesor de română, s-a spânzurat în grădina aflată la aproximativ 50 de metri în spatele casei.

de Redactia Observator

la 01.02.2017 , 13:42

Tânăr prahovean, profesor de Limba Română, găsit spânzurat în grădină, de un măr

Un tânăr de 26 de ani, din satul prahovean Vistieru, comuna Şotrile, şi-a pus capăt zilelor fără să dea nicio explicaţie. Tânărul, profesor de română, s-a spânzurat în grădina aflată la aproximativ 50 de metri în spatele casei.

Trupul neînsufleţit al tânărului profesor a fost găsit de mama victimei şi n-ar fi lăsat vreun bilet de adio. Ambulanţa a fost chemată de urgenţă la faţa locului, însă medicii nu au putut decât să constate decesul.

Potrivit informaţiilor publicate pe contul său de Facebook, tânărul era profesor de limba şi literatura română la şcoala gimnazială Nestor Urechia din oraşul Buşteni şi un fervent susţinător al reformării sistemului educaţional românesc.

Articolul continuă după reclamă
Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
V-aţi hotărât cu cine votaţi pentru Primăria Capitalei?
Observator » Ştiri sociale » Tânăr prahovean, profesor de Limba Română, găsit spânzurat în grădină, de un măr