Observator » Ştiri sociale » România nu va fi afectată de criza gazelor!

România nu va fi afectată de criza gazelor!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.06.2014, 11:56 | Modificat la 16.06.2014, 12:02

Decizia Rusiei de a sista livrarea gazelor către Ucraina nu va influența, în niciun fel, situația abonanților din țara noastră

Decizia Rusiei de a sista livrarea gazelor către Ucraina nu va influența, în niciun fel, situația abonanților din țara noastră 

Anunțul a fost făcut de ministrul delegat al Departamentului de Energie. Răzvan Nicolescu a ținut să liniștească populația după anunțul Moscovei din urmă cu câteva ore, conform căruia rușii vor întrerupe furnizarea către Ucraina.

Oficialul român a afirmat că rezerva de gaze naturale a României este suficientă, iar producția depășește consumul, situație care avantajează în mod evident țara noastră. 

Articolul continuă după reclamă