Observator » Ştiri sociale » Românii închiriază mașini pentru a-şi impresiona rudele din străinătate

Românii închiriază mașini pentru a-şi impresiona rudele din străinătate

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 09.08.2018, 16:23 | Modificat la 09.08.2018, 17:13

Să găseşti o maşină de origine germană de închiriat în România e ca şi cum ai căuta un ac în carul cu fân. Asta pentru că românii care se întorc din Italia şi Spania vor să impresioneze cu orice preţ. Şi cine vrea să se laude cu o maşină de lux trebuie să bage mâna adânc în buzunar.

Să găseşti o maşină de origine germană de închiriat în România e ca şi cum ai căuta un ac în carul cu fân. Asta pentru că românii care se întorc din Italia şi Spania vor să impresioneze cu orice preţ. Şi cine vrea să se laude cu o maşină de lux trebuie să bage mâna adânc în buzunar.