Observator » Ştiri sociale » Şase oameni au murit într-un accident auto de groază

Şase oameni au murit într-un accident auto de groază

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.08.2015, 13:12 | Modificat la 16.08.2015, 13:20

Accident cumplit lângă oraşul Satu Mare. Şase oameni au murit, în această dimineaţă, după ce maşina în care erau s-a lovit violent de un cap de pod şi-apoi a ricoşat într-un gard

Accident cumplit lângă oraşul Satu Mare. Şase oameni au murit, în această dimineaţă, după ce maşina în care erau s-a lovit violent de un cap de pod şi-apoi a ricoşat într-un gard

Şoferul, în vârstă de 26 de ani, a pierdut controlul volanului într-o curbă. Martorii povestesc că au văzut acolo imagini de groază - trupurile împrăştiate pe asfalt şi într-o curte din apropiere.

Toţi cei şase se întorceau, se pare, de la un bar unde au băut mai multe pahare cu alcool. După accident, maşina s-a aprins, dar pompierii au reuşit să stingă focul înainte să se producă o tragedie şi mai mare.

Articolul continuă după reclamă