Observator » Ştiri sociale » Satenii din Mociu s-au revoltat: "Vrem spital, nu azil!"

Satenii din Mociu s-au revoltat: "Vrem spital, nu azil!"

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.03.2011, 13:26 | Modificat la 22.07.2020, 16:20

Mai bine de 400 de locuitori din Mociu s-au adunat in aceasta dimineata in curtea spitalului din Mociu, care ar urma sa se transforme in camin de batrani, pentru a protesta impotriva deciziei luate de Ministerul Sanatatii.

Mai bine de 400 de locuitori din Mociu s-au adunat in aceasta dimineata in curtea spitalului din Mociu, care ar urma sa se transforme in camin de batrani, pentru a protesta impotriva deciziei luate de Ministerul Sanatatii.