Observator » Ştiri sociale » Procurorii anticorupţie au descins aseară, la sediul Guvernului. Ar fi fost interesaţi de activitatea Secretariatului General

Procurorii anticorupţie au descins aseară, la sediul Guvernului. Ar fi fost interesaţi de activitatea Secretariatului General

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.08.2017, 08:15 | Modificat la 01.08.2017, 09:15

Sediul Guvernului a fost luat cu asalt, aseară, de procurorii anticorupţie. Potrivit unor surse guvernamentale, anchetatorii DNA au fost interesaţi de activitatea Secretariatului General.

Sediul Guvernului a fost luat cu asalt, aseară, de procurorii anticorupţie. Potrivit unor surse guvernamentale, anchetatorii DNA au fost interesaţi de activitatea Secretariatului General.

Din câte se pare, e vizată o consilieră a lui Mihai Busuioc, secretarul general al Guvernului, într-o anchetă privind un concurs. Informaţia a fost furnizată la emisiunea Sinteza Zilei.

Procurorii au audiat mai multe persoane în sediul guvernului.

Articolul continuă după reclamă