Observator » Ştiri sociale » Senatorii vor limită de viteză mai mare

Senatorii vor limită de viteză mai mare

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 11.02.2014, 13:18 | Modificat la 11.02.2014, 13:32

Noul cod rutier se discută şi se tot discută. Toată lumea îl întoarce pe toate părţile şi toată lumea vine cu idei. A mai apărut una. Limita maximă de viteză în localităţi ar putea ajunge la 60 kilometri pe oră şi la 110 pe drumurile expres şi europene.

Senatorii din Comisiile Juridice, de Administraţie şi Apărare discută această propunere, care ar putea modifica din nou Codul Rutier.