Observator » Ştiri sociale » Si-a pierdut viata dupa ce s-a aventurat in apele Marii Negre

Si-a pierdut viata dupa ce s-a aventurat in apele Marii Negre

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 15.03.2013, 07:06 | Modificat la 15.03.2013, 08:10

Un barbat de 44 de ani din Navoadari si-a pierdut viata, dupa ce s-a aventurat in apele Marii Negre. Incalzit de la mai multe pahare baute cu un prieten, omul s-a dezbracat pana la piele si s-a aruncat in apa.

A intrat in soc hipotermic si nu a mai reusit sa inoate pana la mal. Trupul neinsufletit a fost adus de curenti la mal, pana sa ajunga echipele de interventie.

Manevrele de resuscitare ale medicilor nu au mai avut succes.