Observator » Ştiri sociale » Spitalul Județean Suceava se redeschide pentru toți bolnavii

Spitalul Județean Suceava se redeschide pentru toți bolnavii

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 30.06.2020, 14:11 | Modificat la 30.06.2020, 15:28

Se redeschide, de mâine, Ambulatoriul Spitalului Judetean Suceava, unul dintre cele mai mari din tară. Bolnavii care ajung aici sunt nevoiti să respecte însă niste măsuri stricte: se vor supune unui triaj epidemiologic, vor completa un formular la recepţie, le va fi măsurată temperatura şi vor purta masca de protecţie.

  • Noi reguli la Spitalul Județean Suceava
  • Triaj epidemiologic obligatoriu

Iar medicii nu vor face mai mult de două consultatii pe oră şi programările trebuie făcute telefonic. Rămân totusi specializări pentru care consultatiile se pot face doar în sistem de telemedicină, este vorba despre diabet, boli infectioase şi pneumologie.

Ambulatoriul de specialitate de la Suceava a fost închis în urmă cu trei luni de zile, atunci când numărul de cazuri de infectare cu Covid-19 a explodat în rândul personalului medical.