Observator » Ştiri sociale » Străzi şi locuinţe inundate în Bucureşti din cauza ploii torenţiale. Un copac a căzut pe un autoturism pe bulevardul Basarabia

Străzi şi locuinţe inundate în Bucureşti din cauza ploii torenţiale. Un copac a căzut pe un autoturism pe bulevardul Basarabia

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.08.2016, 07:22 | Modificat la 23.08.2016, 08:18

Ploaia torenţială de azi-noapte le-a dat bătăi de cap şoferilor din Bucureşti. Cantitatea mare de apă căzută într-un interval scurt de timp a făcut ca străzile să se inunde, iar maşinile au rămas blocate în trafic. Capriciile vremii au făcut victime în Brăila, unde furtuna a trântit câţiva stâlpi de electricitate.

Ploaia torenţială de azi-noapte le-a dat bătăi de cap şoferilor din Bucureşti.Cantitatea mare de apă căzută într-un interval scurt de timp a făcut ca străzile să se inunde, iar maşinile au rămas blocate în trafic. 

Pompierii de la Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Bucureşti - Ilfov au primit, luni seară, în doar o oră, în intervalul 22.00-23.00, peste 20 de solicitări de la oameni cărora ploaia torenţială le-a inundat locuinţele, fiind transportate mai multe motopompe cu care se încearcă scoaterea apei. Pe bulevardul Basarabia, un copac a căzut pe o maşină, însă nu s-au înregistrat victime.