Observator » Ştiri sociale » Tarani vanati din satelit

Tarani vanati din satelit

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 12.11.2010, 19:41 | Modificat la 20.07.2020, 13:20

De cand statul a marit subventia pentru terenurile agricole, fermierii sunt supravegheati din satelit. Nu e o gluma. Agentia care face platile urmareste ogoarele pentru care s-au dat bani. La orice ora statul stie cine n-a folosit fondurile cum trebuie. Satelitul a dat de gol anul acesta 45.000 de fermieri.

De cand statul a marit subventia pentru terenurile agricole, fermierii sunt supravegheati din satelit. Nu e o gluma. Agentia care face platile urmareste ogoarele pentru care s-au dat bani. La orice ora statul stie cine n-a folosit fondurile cum trebuie. Satelitul a dat de gol anul acesta 45.000 de fermieri.