Observator » Ştiri sociale » Toxiinfectie alimentara la o gradinita din Targoviste

Toxiinfectie alimentara la o gradinita din Targoviste

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 26.04.2010, 16:15 | Modificat la 01.08.2017, 14:10

Cinci copii si o ingrijitoare au ajuns la spital, cu toxiinfectie alimentara, dupa ce au mancat ceva nu le-a priit la o gradinita din Targoviste. Alti patru pusti si o educatoare, acuza si ei dureri abdominale, greturi si varsaturi, dar primesc ingrijiri acasa. Inspectorii sanitar- veterinari vor sa afle daca li s-a facut rau de la o bucata de branza sau de la un tort adus de parinti, de Sfantu Gheorghe.

Cinci copii si o ingrijitoare au ajuns la spital, cu toxiinfectie alimentara, dupa ce au mancat ceva nu le-a priit la o gradinita din Targoviste. Alti patru pusti si o educatoare, acuza si ei dureri abdominale, greturi si varsaturi, dar primesc ingrijiri acasa. Inspectorii sanitar- veterinari vor sa afle daca li s-a facut rau de la o bucata de branza sau de la un tort adus de parinti, de Sfantu Gheorghe.