Un adolescent de doar 18 ani, UCIS cu sânge rece în propria locuinţă. A fost găsit chiar de tatăl său, cu un cuţit înfipt în spate
Un tânăr din Iaşi, elev la Liceul de Informatică, fiul unui ofiţer SRI, a fost găsit mort, vineri seară, în apartament, cu un cuţit înfipt în spate, poliţiştii declanşând cercetări pentru prinderea autorului crimei.
![](https://img.observatornews.ro/0/2016/11/12/189967/1478939159ea0516b4.webp?w=430&f=2&v=2)
Un tânăr din Iaşi, elev la Liceul de Informatică, fiul unui ofiţer SRI, a fost găsit mort, vineri seară, în apartament, cu un cuţit înfipt în spate, poliţiştii declanşând cercetări pentru prinderea autorului crimei.
Sabin Şerban, elev în clasa a XII-a la liceul de Informatică din Iaşi, a fost găsit mort vineri seară chiar de către tatăl său, care lucrează în cadrul SRI Iaşi, băiatul având un cuţit înfipt în spate.
Crima s-a petrecut în holul apartamentului din zona Alexandru cel Bun, unde tânărul locuia împreună cu părinţii săi.
Tatăl adolescentului a sunat imediat la numărul de urgenţe 112, însă medicii echipajului SMURD sosit la faţa locului nu au mai putut face nimic, băiatul fiind deja decedat.
- Femeie de 40 de ani, împușcată de Valentine's Day într-un bar, sub privirile celorlalți clienţi. Atacatorul,...
- Şi-a refăcut viaţa după ani de locuit pe străzi, dar și-a găsit sfârșitul. Britanica de 24 de ani a căzut...
- "Băi, îmi rupi mâna!" Doi poliţişti din Constanţa s-au chinuit minute bune să încătuşeze un tânăr care a...
- Un bărbat din Constanţa a refuzat să se legitimeze, s-a opus încătuşării, iar rudele sale au vrut să...
- Un bărbat de 44 de ani a fost înjunghiat de 3 indivizi în plină stradă, în Sectorul 2. Atacatorii au fugit, dar...
Poliţiştii ieşeni au declanşat cercetări, pentru identificarea şi prinderea autorului acestei crime. Totodată, pe parcursul nopţii, echipe de poliţişti au patrulat în zona blocului unde locuia tânărul, încercând să adune informaţii care ar putea contribui la desfăşurarea anchetei.
Trupul băiatului a fost transportat la IML Iaşi în vederea efectuării necropsiei, iar cazul a fost preluat de către procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Iaşi.
Vecinii afirmă că au auzit zgomote pe casa scării, însă susţin că au crezut că este vorba despre nişte copii care se joacă în holul imobilului.
Una dintre ipotezele luate în calcul de către anchetatori este aceea a unei răzbunări.
Tânărul ucis a fost admis primul la Liceul de Informatică din Iaşi în urmă cu trei ani, iar prietenii acestuia susţin că era sârguincios şi avea în continuare rezultate bune la învăţătură.
Înapoi la HomepagePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰