Observator » Ştiri sociale » Un bărbat căruia i s-a făcut rău la volan a provocat un accident grav pe o stradă din Constanţa

Un bărbat căruia i s-a făcut rău la volan a provocat un accident grav pe o stradă din Constanţa

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 18.02.2016, 07:19 | Modificat la 18.02.2016, 08:32

Un bărbat a provocat un accident groaznic pe o stradă din Constanţa, după ce i s-a făcut rău la volan. A fi suferit un infarct şi a lovit în plin o altă maşină pe care a aruncat-o câţiva metri, apoi a intrat pe trotuar

Un bărbat a provocat un accident groaznic pe o stradă din Constanţa, după ce i s-a făcut rău la volan. A fi suferit un infarct şi a lovit în plin o altă maşină pe care a aruncat-o câţiva metri, apoi a intrat pe trotuar

Bărbatul, angajat al unei universităţi din oraş, conducea o autoutilitară când i s-a făcut rău din senin. Cu piciorul apăsat pe acceleraţie, omul a lovit o altă maşină.

Maşina s-a oprit apoi pe trotuar. Puţin a lipsit să intre cu totul într-un magazin. Bărbatul de la volanul autoutilitarei era în stop cardiac când au ajuns medicii. Şi nu l-au mai putut salva.

Articolul continuă după reclamă

Bărbatul care era în dreapta sa a scăpat cu răni uşoare.