Observator » Ştiri sociale » Un preot a fost jefuit de o tânără bolnavă de SIDA

Un preot a fost jefuit de o tânără bolnavă de SIDA

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 18.01.2014, 19:16 | Modificat la 18.01.2014, 19:59

Caz neobişnuit la Târgovişte unde un preot a fost jefuit în timp ce slujea. Omul bisericii a rămas fără portofel, după ce o tânără bolnavă de SIDA i l-a furat din altar.

Femeia a fost prinsă când urca cu banii şi actele preotului în taxiul pe care îl închiriase de la Bucureşti.

Femeia de 27 de ani a fost prinsă la furat chiar în altarul bisericii. A profitat că preotul oficia un botez şi toată lumea era strânsă în jurul cristelniţei. Dascălul a găsit-o cu portofelul în mână în altarul bisericii din curtea Spitalului Judeţean Târgovişte.

Tânăra venise să-şi viziteze fiica internată. Închiriase un taxi de la Bucureşti, iar maşina o aştepta în faţa bisericii cu încă doi clienţi.

Articolul continuă după reclamă

Femeia a furat 80 de lei, două carduri şi toate documentele de identitate ale preotului.