Observator » Ştiri sociale » Un şofer a lovit două eleve pe trecere şi a fugit

Un şofer a lovit două eleve pe trecere şi a fugit

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 07.01.2014, 13:25 | Modificat la 07.01.2014, 14:06

Adolescentele de clasa a X-a traversau regulamentar o stradă din Piatra Neamţ. Își cumpăraseră ceva de mâncare şi se întorceau la şcoală.

Șoferul care le-a oprit brutal din drum, a oprit , s-a uitat la ele, apoi s-a făcut nevăzut.

Poliţiştii au pornit urmele lui și i-au găsit maşina abandonată undeva în oraş.

Fetele au fost duse de urgență la spital, una dintre ele fiind în stare gravă.

Articolul continuă după reclamă