Observator » Ştiri sociale » Vacanţa petrecută în ţară s-a transformat în coşmar pentru o familie de români stabiliţi în Spania

Vacanţa petrecută în ţară s-a transformat în coşmar pentru o familie de români stabiliţi în Spania

Vacanţa petrecută în ţară s-a transformat în coşmar pentru o familie de români stabiliţi în Spania
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.08.2018, 09:38 | Modificat la 21.08.2018, 11:17

Vacanţa petrecută în ţară s-a transformat în coşmar pentru o familie de români stabiliţi în Spania. Cei doi soţi şi copiii lor au venit să-şi viziteze rudele, însă au simţit din plin ce înseamnă să fii participant la traficul autohton.

Vacanţa petrecută în ţară s-a transformat în coşmar pentru o familie de români stabiliţi în Spania. Cei doi soţi şi copiii lor au venit să-şi viziteze rudele, însă au simţit din plin ce înseamnă să fii participant la traficul autohton.

Un şofer le-a tăiat calea pe DN1, fără să se asigure. Ca să evite impactul, bărbatul a tras de volan şi a preferat să iasă cu maşina de pe şosea. Din fericire, întreaga familie a scăpat teafără, însă autoturismul de lux este distrus.

Mai grav este că şoferul vinovat a fugit şi este de negăsit. Imaginile de pe camera de bord ar putea să ajute însă la prinderea lui.

Articolul continuă după reclamă