Foto Val de glume la adresa polițiștilor, la o fotografie postată pe Facebook: ”Mă arestez singur!”
Val de glume pe rețelele de socializare la o fotografie postată pe pagina de Facebook a Sindicatului Europol, în care apare o tânără polițistă, blondă, cu o uniformă mulată pe corp, pe o stradă din București.

- Surse: Laura Vicol, transportată la spital pentru "probleme cardiace". DETALII la Observator 19:00, la Antena 1
- Cum a încasat Horațiu Potra 8 milioane de dolari în trei ani de la chinezi, protejându-le interesele în Africa – Investigație Rise Project
Imaginea, insoțită de comentariul ”Cine a spus că în Poliția Română sunt doar burtoși?!”, a adunat mii de aprecieri și câteva sute de comentarii în primele ore de la publicare.
Cele mai multe dintre ele sunt ironice la adresa polițiștilor, în general.
”Păi n-a zis nimeni asta... doar pensați...”/ ”Slim-fit e uniforma standard? Am vazut acum câțiva ani o poză într-un articol despre o generăleasă de poliție; poza era doar bust, restul nu ar fi încăput în pagină”/ ”Si-a ridicat burta in bretele!”, sunt doar trei dintre comentariile făcute la adresa polițiștilor.
Ba chiar un internaut s-a oferit să se ”aresteze singur”, doar-doar va face cunoștință cu frumoasa polițistă: ”La ce secție lucrează? Că mă arestez singur!”
- Cine este polițista din fotografia virală care a stârnit un val de reacții pe Facebook
- 6 februarie, Sfinţii Varsanufie cel Mare şi Ioan Profetul. Sărbătoare importantă în calendarul ortodox
- Evenimente în Bucureşti, joi 6 februarie. Ce nu trebuie să ratezi
- 6 februarie, evenimente importante care au avut loc în această zi de-a lungul timpului
- Viziunea tinerilor asupra școlii românești: Fundația Dan Voiculescu pentru Dezvoltarea României transmite...
Postarea cu frumoasa polițistă, considerată deplasată de unii internauți
Există și internauți care au taxat faptul că postarea celor de la Sindicatul Europol ar putea fi deplasată și chiar jignitoare la adresa polițistei care apare în fotografie.
„Alte lucruri mai importante nu sunt de dezbătut sau nu ați trecut de vârsta adolescenței?”, scrie o persoană.
„Cam nedreapta postarea la adresa colegei!”, remarcă altcineva.
Înapoi la HomepagePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰