Observator » Ştiri sociale » Vantu, din nou dupa gratii

Vantu, din nou dupa gratii

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.04.2011, 07:40 | Modificat la 09.05.2020, 22:50

Sorin Ovidiu Vantu a ajuns din nou in spatele gratiilor. Dupa ce a fost audiat cateva ore de procurori, afaceristul a fost dus aseara intr-o celula de la Directia de Cercetari Penale. De aceasta data, omul de afaceri este acuzat ca l-a santajat si l-a amenintat cu moartea pe Sebastian Ghita, omul care a preluat managementul postului de televiziune Realitatea TV. Alaturi de Vantu, in acest dosar a mai fost retinut si Ion Ilie Cezar, care face parte din consiliul de administratie al postului detinut in trecut de Vantu.

Sorin Ovidiu Vantu a ajuns din nou in spatele gratiilor. Dupa ce a fost audiat cateva ore de procurori, afaceristul a fost dus aseara intr-o celula de la Directia de Cercetari Penale. De aceasta data, omul de afaceri este acuzat ca l-a santajat si l-a amenintat cu moartea pe Sebastian Ghita, omul care a preluat managementul postului de televiziune Realitatea TV. Alaturi de Vantu, in acest dosar a mai fost retinut si Ion Ilie Cezar, care face parte din consiliul de administratie al postului detinut in trecut de Vantu.