Observator » Ştiri sociale » Special! Viaţă de extraterestru în România

Special! Viaţă de extraterestru în România

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 18.04.2014, 20:13 | Modificat la 18.04.2014, 20:21

Nici n-am învăţat bine cum să-i primim pe turiştii străinii. Ce să mai vorbim de turiştii care ne-ar vizita din altă galaxie?

În mod sigur ne-ar găsi nepregătiţi. Nu am şti ce să le spunem, ce să le dăm să mănânce, unde să-i cazăm. Dar cel mai mare obstacol pe care l-ar avea un extraterestru în România ar fi bariera culturală.

Nu s-ar obişnui niciodată cu societatea şi cu stilul nostru de viaţă. Mai ales cu agitaţia de la oraş. I-ar fi de ajuns să se plimbe doar câteva ore prin Bucureşti. N-am niciun dubiu că s-ar simţi singur şi deznădăjduit.