Observator » Ştiri sociale » Victimele gerului

Victimele gerului

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 25.01.2010, 09:15 | Modificat la 31.03.2019, 11:15

Gerul napraznic a lovit cel mai tare in oamenii nevoiasi. Cei fara adapost sau batranii bolnavi si singuri. In Bacau de exemplu o batrana a fost gasita degerata in casa. Femeia nu pur si simplu nu avea cu ce sa se incalzeasca. Iar la Buzau un batran cu handicap care traia singur, a ars de viu in casa. A incercat sa puna cateva lemne pe foc, dar nu l-au ajutat mainile.

Gerul napraznic a lovit cel mai tare in oamenii nevoiasi. Cei fara adapost sau batranii bolnavi si singuri. In Bacau de exemplu o batrana a fost gasita degerata in casa. Femeia nu pur si simplu nu avea cu ce sa se incalzeasca. Iar la Buzau un batran cu handicap care traia singur, a ars de viu in casa. A incercat sa puna cateva lemne pe foc, dar nu l-au ajutat mainile.