Viitorul a învins Steaua cu 3-1 şi s-a distanţat pe primul loc, în fruntea clasamentului Ligii 1, după a doua etapă a play-off-ului. Este primul succes al echipei lui Hagi contra Stelei, în 7 meciuri jucate pe teren propriu, precedentele şase fiind eşecuri. Formaţia de la malul mării are acum 30 de puncte, trei mai multe decât Steaua, care e pe locul doi.

Steaua a jucat la Ovidiu în inferioritate numerică din minutul 17, când Gabi Tamaş a fost eliminat pentru un fault dur la mijlocul terenului asupra lui Purece. La pauză a fost 0-0.

În primul minut al reprizei secunde Florinel Coman a deschis scorul pentru Viitorul, iar Vlad Morar, intrat la pauză, a majorat diferenţa în minutul 56. Carlo Casap a făcut ca tabela să arate 3-0 în minutul 76, iar Alibec, din lovitură liberă, a marcat golul de onoare pentru Steaua, în minutul 80.

După meci, Gicp Hagi a recunoscut că în acest moment simte că echipa sa se poate bate la titlu!

FC Viitorul: Rîmniceanu - Benzar, Ţîru, Boli, Cr. Ganea - N. Roşu (Morar '46), Nedelcu, Vînă (Casap '46) - Purece (Hodorogea '65), Chiţu, Fl. Coman. Antrenor: Gheorghe Hagi.

Steaua Bucureşti: Niţă - Enache, Bălaşa, Tamaş, Momcilovici - Ov. Popescu, Pintilii, Muniru (Moke '51) - Jakolis (Gnohere '58), Alibec, Fl. Tănase (De Amorim '51). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Cartonaşe galbene: Vînă '13, N. Roşu '45+2, Nedelcu '78 / Bălaşa '53, Enache '66, Momcilovici '86.

Cartonaş roşu: Tamaş '17.

Arbitri: Ovidiu Haţegan (central) - Octavian Şovre, Sebastian Eugen Gheorghe (asistenţi) - Iulian Dima (rezervă)

Observator » Stiri sociale » VICTORIE URIAŞĂ! Viitorul a bătut Steaua şi Hagi recunoaşte că se gândeşte la titlu