Observator » Sport » Abia şi-au făcut majoratul şi vor să fie mai tari ca Mutu! D

Abia şi-au făcut majoratul şi vor să fie mai tari ca Mutu! D

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 26.01.2014, 08:37 | Modificat la 26.01.2014, 09:38

Pentru unii e un model, pentru alţii nu, dar toţi vor să joace împotriva lui. Tinerii din Liga Întâi abia aşteaptă să-i fie adversari lui Adrian Mutu. Briliantul s-a întors în România să-i facă pe lupii de la Petrolul campioni.

 Alexandru Mitriţă s-a întors la Viitorul după împrumutul la Steaua. Nepotul lui Dumitru Mitriţă împlineşte 19 ani peste două săptămâni. Joacă la naţionala sub 19 ani şi se gândeşte deja la o carieră mai mare ca a lui Mutu.

Nici Bărbuţ, de la Timişoara, nu are încă 19 ani. I-a dat gol lui Dinamo la debutul în Liga Întâi. Şi el vrea să fie mai tare ca Mutu.