Foto Anglia - Senegal 3-0, la Cupa Mondială din Qatar. Calificare fără emoții în sferturi, pentru englezi

Anglia a învins Senegal, duminică, scor 2-0, în al patrulea meci din optimile de finală ale Cupei Mondiale din Qatar. Englezii au deschis scorul, în minutul 39, cu un gol marcat de Jordan Henderson, căpitanul lui Liverpool. Harry Kane a mărit avantajul Angliei pe tabelă, la finalul prime reprize, în minutul 45+2, iar Bukayo Saka a înscris al treilea gol al echipei în minutul 59. Britanicii s-au calificat în sferturile turneului final.

la 04.12.2022, 23:18

Selecţionata Angliei s-a calificat fără emoţii în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Qatar, după ce a învins echipa Senegalului cu scorul de 3-0 (2-0), duminică seara, într-un meci desfăşurat pe Al Bayt Stadium din Al Khor, în optimile de finală.

• Portugalia – Elveția, marți, 6 decembrie, ora 21:00

Mici cu E.coli şi zgârciuri în loc de carne, printre produsele comercializate în magazine. Aţi avut parte de experienţe neplăcute?

Observator » Sport » Anglia - Senegal 3-0, la Cupa Mondială din Qatar. Calificare fără emoții în sferturi, pentru englezi