Foto Croaţia - Belgia 0-0, la Cupa Mondială din Qatar. Belgia, marea favorită a grupei, a fost eliminată. Croații s-au calificat în optimile competiţiei

Croaţia şi Belgia au remizat, 0-0, într-un meci din grupa F de la Cupa Mondială din Qatar. Croaţii şi-au asigurat locul în optimile de finală, terminând grupa cu 5 puncte. Belgia a terminat grupa pe locul 3 și a fost eliminată de la turneul final din Qatar.

la 01.12.2022, 19:00

Belgia, considerată marea favorită a grupei la începutul Mondialului, a încheiat grupa pe locul 3, cu 4 puncte, și a părăsit competiția. Canada este codașa grupei F, cu 0 puncte.

Echipele de start:

Croația: Livakovic – Juranovic, Lovren, Gvardiol, Sosa – Brozovic – Modric, Kovacic – Kramaric, Livaja, Perisic

Belgia: Courtois – Dendoncker, Alderweireld, Vertonghen – Meunier, Witsel, De Bruyne, Castagne – Trossard, Mertens, Carrasco

Propunere: plimbările cu bicicleta în pădure, doar cu acordul proprietarului pădurii. Sunteţi de acord?

Observator » Sport » Croaţia - Belgia 0-0, la Cupa Mondială din Qatar. Belgia, marea favorită a grupei, a fost eliminată. Croații s-au calificat în optimile competiţiei