Video CSKA 1948 Sofia – FCSB 0-1, în Conference League. Florinel Coman a adus victoria pentru roş-albaştri. Meciul a fost transmis pe Antena 1 şi în AntenaPLAY

CSKA 1948 Sofia – FCSB 0-1, în prima manșă din turul doi preliminar al Conference League. Roş-albaştrii au debutat cu dreptul în competiţie, datorită lui Florinel Coman, care a dat singurul gol al meciului în minutul 28. Meciul a fost transmis LIVE exclusiv în AntenaPLAY şi pe Antena 1.

la 26.07.2023, 22:39

Formaţia FCSB a învins, miercuri seară, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0)., echipa ŢSKA 1948 Sofia, într-un meci din prima manşă a turului doi preliminar al Conference League. Golul a fost marcat de Coman, în minutul 28.

La scurt timp după minutul 70, jocul a fost întrerupt din cauza nocturnei, care nu oferea o vizibilitate optimă, având câteva becuri afectate de o furtună. Partida s-a reluat după câteva minute.

Meciul a fost arbitrat de italianul Luca Pairetto. Returul se va disputa în 3 august, pe stadionul Arcul de Triumf, de la ora 21.30.

CSKA 1948 Sofia - FCSB LIVE TEXT

Min. 90+9: FINAL DE MECI! FCSB a câştigat partida cu CSKA 1948 Sofia.

Min. 90: A doua repriză a fost prelungită cu 9 minute.

Min. 89: Ocazie pentru CSKA 1948 Sofia! Târnovanu apără din nou poarta roş-albaştrilor.

Min. 85: Radaslavescu și Miculescu au intrat la FCSB, Florinel Coman și Darius Olaru au ieşit de pe teren.

Min. 81: Ocazie pentru FCSB! Şutul puternic al Edjouma a fost blocat.

Min. 77: Meciul a fost reluat.

Min. 72: Partida de pe stadionul Vasil Levski a fost oprită de arbitru, din cauza unor probleme cu nocturna.

Min. 65: Ocazie pentru CSKA 1948 Sofia! Târnovanu apără spectaculos, după o greşeală comisă în apărare.

Min. 55: O nouă ocazie pentru FCSB! Florinel Coman a fost aproape de golul doi, dar şutul său a trecut puţin pe lângă poarta lui Naumov.

Min. 46: Începe repriza a doua a meciului. Două schimbări făcute de FCSB. Au ieşit Alexandru Băluţă şi Andrei Cordea, au intrat Octavian Popescu şi Malcom Edjouma.

PAUZĂ

Min. 45: Prima repriză s-a terminat, după 2 minute de prelungiri.

Min. 36: Ocazie pentru FCSB! Darius Olaru a şutat de la 25 de metri, dar mingea a trecut pe lângă poartă.

Min. 27: GOOOL FCSB! Florinel Coman a deschis scorul, după ce a trimis spre poartă mingea respinsă de Naumov.

Min. 1: Partida dintre CSKA 1948 Sofia şi FCSB a început.

FCSB a început campionatul cu două victorii

FCSB a început campionatul cu două victorii, la fel ca și adversara sa CSKA Sofia. Românii au învins pe U Craiova 1948 cu 3-1 și pe Dinamo București, cu 2-1. Dacă va obține miercuri calificarea, FCSB îi va întâlni în turul 3 pe danezii de la FC Nordsjaelland, vicecampionii ultimului sezon în Danemarca.

Vlad Chiricheş şi Damjan Djokovic, marii absenţi

Din lotul condus de Elias Charalambous vor lipsi croatul Damjan Djokovic, care este suspendat și Vlad Chricheș, care se va alătura echipei doar pentru meciul retur, ce va avea loc la București, pe 3 august, pe Stadionul Arcul de Triumf.

Echipele de start CSKA 1948 Sofia - FCSB

CSKA 1948 Sofia: Naumov – Gurishta, Petrov, Heliton, Orachev – Daskalov, Tsenov – Rusev, Stoichkov, Pedrinho – Kjartansson

Rezerve: Madzharov, Ganev, Thalis, Karagaren, Wankewai, Vutov, Viyahki, Rapnouil, Umarboev, Nguinda, Kirilov

Antrenor: Atanas Ribarski

FCSB: Târnovanu – Ovidiu Popescu, Dawa, Haruţ, Radunovic – Băluţă, Şut, Olaru – Cordea, Compagno, Coman

Rezerve: Vlad, Crețu, Panțîru, Oct. Popescu, Miculescu, Lixandru, Edjouma, V. Gheorghe, Pantea, Radaslavescu

Antrenor: Elias Charalambous

Joi seara intră în competiție și CFR Cluj, cu Adana Demirspor, dar și Farul Constanța, împotriva celor de la Uratu.

Preferaţi ca pentru masa de Paşte să preparaţi cât mai multe produse în casă, pentru a evita E-urile?

Observator » Sport » CSKA 1948 Sofia – FCSB 0-1, în Conference League. Florinel Coman a adus victoria pentru roş-albaştri. Meciul a fost transmis pe Antena 1 şi în AntenaPLAY