El este noul Pele: Pelle cel nervos! Distruge tot la finalul meciului

Graziano Pelle, căpitanul lui Feyenoord, a făcut o adevărată criză de nervi când echipa sa a fost egalată în ultimul minut de Twente.

Îl cheamă Pelle, dar nu are nimic în comun cu legendarul Pele. Nimic pentru că numele său se pronunţă la fel ca al brazilianului, dar se scrie cu un "L" în plus.

În schimb marele Pele are câteva sute de goluri în plus! Atât despre comparaţia Pelle-Pele (Edison Arantes do Nascimento).

Graziano Pelle are 28 de ani, joacă pentru Feyenoord şi este un atacant italian. Acest sezon este unul dintre cele mai bune ale carierei. Are 19 goluri marcate în 23 de meciuri.

Aseară, în deplasarea de la Twente, echipa sa, al cărei căpitan este, a terminat la egalitate, 2-2. Ce l-a iritat pe Pelle a fost faptul că Feyenoord a fost egalată în ultimul minut de joc.

Acest lucru l-a scos din minţi. A ieşit furios de pe teren, lovind tot ce a întâlnit în cale.

Priviţi imaginile video de mai sus

Observator » Sport » El este noul Pele: Pelle cel nervos! Distruge tot la finalul meciului