Reprezentativa Croaţiei a remizat, miercuri, la Hamburg, scor 2-2, cu selecţionata Albaniei, într-un meci din etapa a doua a grupei B de la Euro 2024, informează news.ro.

la 19.06.2024 , 18:11

- Profimedia

Albanezii, care au condus cu 1-0, au fost egalaţi şi conduşi după ce au primit două goluri într-un interval foarte scurt, în repriza secundă, dar pe final au reuşit egalarea.

Albanezii au deschis scorul prin Laci, în minutul 11. Pentru Croaţia au înscris, în repriza secundă, Kramaric ’74 şi Gjasula’76 (autogol).

Gjasula şi-a luat revanşa după autogolul înscris trimiţând mingea în poarta adversarilor, în minutul 90+5, şi stabilind astfel scorul final, 2-2.

Articolul continuă după reclamă

Sunteţi mulţumiţi de sistemul public de sănătate din România?
Observator » Sport » EURO 2024. Croaţia - Albania 2-2. Meci nebun la Hamburg: Gjasula, gol şi autogol