Echipa spaniolă FC Barcelona a dispus vineri seara, pe teren propriu, scor 1-0, de gruparea Mallorca, în etapa a 28-a din La Liga.

la 09.03.2024, 13:00

Catalanii au primit un penalti în minutul 22, după consultarea VAR, la un fault al lui Copete la Raphinha, însă Ilkay Gundogan a ratat şi scorul a rămas 0-0. Barcelona a reuşit să înscrie unicul gol al meciului în minutul 73, când Lewandowski i-a pasat lui Lamine Yamal, iar acesta a înscris, potrivit News.

Echipa lui Xavi s-a impus cu 1-0 şi a adunat 61 de puncte, fiind a doua în clasament, după Real Madrid. Mallorca se află pe locul 15, cu 27 de puncte.

Cum vă petreceţi Floriile?

Observator » Sport » FC Barcelona a învins la limită pe teren propriu în meciul cu Mallorca, scor 1-0