Foto Japonia - Spania 2-1, la Cupa Mondială din Qatar. Niponii şi spaniolii au reuşit calificarea în optimi la CM 2022

Reprezentativa Japoniei a câştigat, joi, scor 2-1, meciul cu selecţionata Spaniei, din grupa E de la Cupa Mondială din Qatar. Spaniolii au deschis scorul în minutul 12, cu un gol marcat de Morata. În minutul 48, japonezii au egalat, iar golul lui Tanaka, din minutul 51, i-a făcut pe niponi să spere la calificarea în optimile de finală. Visul lor a devenit realitate, la fluierul final.

la 01.12.2022, 23:00

Selecţionata Japoniei a învins echipa Spaniei cu scorul de 2-1 (0-1), joi seara, pe Khalifa International Stadium din Ar-Rayyan, în Grupa E a Cupei Mondiale de fotbal din Qatar, dar ambele formaţii s-au calificat în optimile de finală.

Japonia - Spania, la Cupa Mondială din Qatar. Echipele de start

• Japonia: Gonda – Itakura, Yoshida, Tanighuchi – Ito, Morita, Tanaka, Nagatomo – Kamada, Maeda, Kubo
  • Spania: Simon – Azpilicueta, Rodri, Torres, Balde – Gavi, Pedri – Williams, Morata, Olmo

Reuşiţi să ţineţi cel mai aspru şi mai lung post din an, care a început astăzi?

Observator » Sport » Japonia - Spania 2-1, la Cupa Mondială din Qatar. Niponii şi spaniolii au reuşit calificarea în optimi la CM 2022