Jaqueline Cristian şi Andrea Petkovic, eliminate în mai puţin de o oră din optimile probei de dublu la Australian Open
Perechea româno-germană Jaqueline Cristian/Andrea Petkovic a fost învinsă de cuplul Kirsten Flipkens (Belgia)/Sara Sorribes Tormo (Spania), cu 6-1, 6-2, duminică, în optimile de finală ale probei feminine de dublu din cadrul turneului de tenis Australian Open.
![Jaqueline Cristian şi Andrea Petkovic, eliminate în mai puţin de o oră din optimile probei de dublu la Australian Open Jaqueline Cristian şi Andrea Petkovic, eliminate în mai puţin de o oră din optimile probei de dublu la Australian Open](https://img.observatornews.ro/0/2022/1/23/455626/jaqueline-aa566730.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Cristian şi Petkovic s-a înclinat în mai puţin de o oră de joc (59 de minute). Perechea româno-germană a luat ghemul de debut al meciului, dar apoi le-a pierdut pe următoarele 11. Jaqueline Cristian şi Andrea Petkovic s-au ales în urma evoluţiilor lor cu un cec de 65.250 de dolari australieni şi 240 de punte WTA la dublu, notează AGERPRES.
La dublu junioare, românca Anca Alexia Todoni şi belgianca Hanne Vandewinkel s-au calificat în optimile de finală, după 6-4, 6-4 cu australiencele Lily Fairclough/Yilin Yan, în 58 de minute. Următoarele adversare vor fi învingătoarele din meciul Irina Balus (Slovacia)/Patricija Paukstyte (Lituania) - Alexis Blokhina/Liv Hovde (SUA/N.8).
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰