Liverpool, eliminata din Cupa!

Liverpool isi continua parcursul dezastros din acest sezon, dupa ce aseara au fost eliminata de Reading (Liga a-II-a ) in turul al III-lea din FA Cup, scor 1-2. Adversara Unirii Urziceni din 16-imile Europa League a condus cu scorul de 1-0, dupa autogolul din finalul primei reprize al lui Ryan Bertrand, la o centrare a lui Gerrard. Finalul meciului avea sa fie unul de cosmar pentru cormorani, care au incasat doua goluri in zece minute. Mai intai, Gylfi Sigurdsson a adus egalarea pentru Reading in minutele de prelungire ale partidei, dupa un penalty provocat de Benayoun. Scorul celor 90 de minute a fost 1-1, astfel ca a fost nevoie de prelungiri. In minutul 100, Brynjar Gunnarsson a patruns senzational pe partea dreapta si a centrat perfect pentru lovitura de cap al lui Shane Long, care a marcat pentru 2-1. Astfel, Liverpool paraseste FA Cup, iar presa din Albion titreaza ca zilele lui Rafa Benitez pe banca formatiei de pe Anfield Road sunt numarate.