Foto Polonia - Argentina 0-2, la Cupa Mondială din Qatar. Sud-americanii s-au calificat în optimi şi au câştigat Grupa C

Reprezentativa Argentinei a câştigat, miercuri, scor 2-0, meciul cu selecţionata Poloniei, din grupa C de la Cupa Mondială din Qatar. Argentina a deschis scorul în minutul 46, cu golul înscris de Alexis Mac Allister, din interiorul careului. În minutul 58, argentinienii şi-au dublat avantajul, după ce Julian Alvarez a marcat al doilea gol al partidei.

la 30.11.2022, 23:05

Selecţionata Argentinei a câştigat Grupa C a Cupei Mondiale de fotbal din Qatar, după ce a învins formaţia Poloniei cu scorul de 2-0 (0-0), miercuri seara, pe Stadium 974 din Doha.

• Argentina: Martinez – Molina, Romero, Otamendi, Acuna – Mac Allister, De Paul, Fernandez – Di Maria, Messi, Alvarez

Sunteţi de acord ca permisul auto să poată fi obţinut de la 17 ani?

Observator » Sport » Polonia - Argentina 0-2, la Cupa Mondială din Qatar. Sud-americanii s-au calificat în optimi şi au câştigat Grupa C