Echipa engleză FC Liverpool a învins duminică, în deplasare, scor 3-1, gruparea londoneză Fulham, în etapa a 34-a din Premier League.

la 21.04.2024, 21:28

Premier League. FC Liverpool s-a impus la Londra: i-a învins cu 3-1 pe rivalii de la Fulham - Profimedia

Trent Alexander-Arnold a deschis scorul pe Craven Cottage, în minutul 32, al meciului dintre Fulham şi FC Liverpool, dar gazdele au egalat în al doilea minute de prelungire al primei reprize, prin Timothy Castagne, relatează news.ro.

În partea secundă „cormoranii” au controlat jocul şi Ryan Gravenberch i-a adus în avantaj, în minutul 53. Diogo Jota a reuşit să înscrie în minutul 72, un gol care a avut nevoie de validarea VAR.

FC Liverpool s-a impus cu 3-1 şi este pe locul secund în clasament, cu 74 de puncte, la egalitate cu Arsenal, ocupanta locului întâi. Fulham este pe locul 12, cu 42 de puncte.

Când ţineţi post negru, renunţaţi inclusiv la apă?

Observator » Sport » Premier League. FC Liverpool s-a impus la Londra: "Cormoranii" i-au învins cu 3-1 pe rivalii de la Fulham