Video Simona Halep a câştigat peste 40 de milioane de dolari din turneele de tenis. Este întrecută doar de Venus și Serena Williams

Victorie importantă pentru Simona Halep. Sportiva a cucerit turneul de la Toronto şi va urca în top 6 mondial.

la 15.08.2022, 13:50

Vezi și

Seara trecută, Simona a învins-o pe brazilianca Beatriz Haddad Maia în finala Rogers Cup şi a fost asaltată de fani la ieşirea de pe teren.

Victoria i-a adus 900 de puncte, fapt ce a propulsat-o cu 9 locuri în clasamentul WTA. Este al treilea triumf pentru tenismena româncă în competiţia din Canada.

Simona Halep, una dintre cele mai bine plătite tenismene ale lumii

Performanţa i-a adus şi un cec în valoare de aproape 450 de mii de dolari. După victoria de la Toronto, Simona Halep a depăşit suma de 40 de milioane de dolari câștigate în carieră din turneele de tenis. Sportiva din România este întrecută doar de surorile Venus și Serena Williams.

Propunere: plimbările cu bicicleta în pădure, doar cu acordul proprietarului pădurii. Sunteţi de acord?

Observator » Sport » Simona Halep a câştigat peste 40 de milioane de dolari din turneele de tenis. Este întrecută doar de Venus și Serena Williams