Simona Halep, eliminată în turul doi al turneului de la Beijing 2019

Simona Halep, numărul 6 WTA, a fost eliminată, astăzi, în turul doi al turneului de la Beijing 2019, de Ekaterina Alexandrova, numărul 38 WTA, după un meci care a durat o oră şi cinci minute.

Alin Tarnovschi
de Alin Tarnovschi

la 30.09.2019, 12:59

Simona Halep, eliminată în turul doi al turneului de la Beijing 2019 - Hepta

Halep a fost eliminată în două seturi de rusoaică, scor 2-6, 3-6.

Calificată la Turneul Campioanelor 2019, Simona Halep a început meciul cu stângul şi a pierdut primele trei game-uri.

Rusoaica în vârstă de 24 de ani s-a impus în primul set cu 6-2, după 33 de minute de joc.

În setul al doilea, Ekaterina Alexandrova a început la fel de bine şi a câştigat atât pe serviciul ei, cât şi pe cel al Simonei.

Simona Halep a reuşit să facă rebreak, însă Alexandrova s-a mobilizat exemplar şi a câştigat meciul, după ce a învins-o pe Simona în setul doi cu scorul de 6-3.

Vi s-a întâmplat să fiţi hărţuiţi într-un teambuilding?

Observator » Sport » Simona Halep, eliminată în turul doi al turneului de la Beijing 2019