Observator » Sport » Simona Halep în finala de la Wimbledon, după victoria în meciul cu Svitolina

Simona Halep în finala de la Wimbledon, după victoria în meciul cu Svitolina

Simona Halep se bucură după un punct câştigat la Wimbledon Simona Halep a câştigat semifinala de la Wimbledon, cu Elina Svitolina - Reuters
Cristian Toteştean | Timp citire: 1 minut
Publicat la 11.07.2019, 16:22 | Modificat la 11.07.2019, 16:30

Simona Halep s-a calificat în finala de la Wimbledon, după ce a câştigat meciul cu ucraineanca Elina Svitolina. Românca a învins în două seturi, scor 6 - 1 , 6 - 3.

Simona Halep s-a calificat în finala de la Wimbledon, după ce a câştigat meciul cu ucraineanca Elina Svitolina. Românca a învins în două seturi, scor 6 - 1 , 6 - 3.

Simona Halep a câştigat rapid cele două seturi din Semifinala de la Wimbledon. Primul set a fost câştigat de româncă cu 6 - 1.

În cel de-al doilea set, ucraineanca a pus probleme la început, dar, după scorul de 3 - 3, românca a reuşit să se impună.

Articolul continuă după reclamă

Simona Halep a câştigat setul 2 cu scorul 6 - 3 şi a ajuns în finala de la Wimbledon.