Sparta Praga - FCSB 1-1. FCSB a remizat marți seara în deplasare la Sparta Praga, în manșa tur din turul trei preliminar al Ligii Campionilor. Ambele goluri au fost marcate în repriza secundă. În minutele suplimentare de joc, gazdele au marcat un gol invalidat pentru fault, la interveția asistentului VAR.

la 06.08.2024 , 23:02

Sparta Praga - FCSB 1-1 Sparta Praga - FCSB 1-1, în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor. Gol anulat pentru cehi, în minutul 93 - Profimedia Images

Formaţia FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, marţi, în deplasare, în compania echipei Sparta Praga, în prima manşă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor.

Pentru FCSB a marcat Dawa, în minutul 61, iar pentru Sparta Praga a înscris Olatunji (78).

Sparta Praga - FCSB 1-1. Gol invalidat pentru cehi, în prelungiri

În minutul 90+3, Kairinen a marcat pentru Sparta Praga, dar golul a fost anulat din cauza unui fault în atac la Edjouma, transmite News.ro.

La FCSB, antrenorul Elias Charalambous a trimis în teren următorii jucători: Târnovanu - Creţu, Dawa, Ngezana, Radunovic - Şut, Lixandru, Băluţă (Edjouma -88) - Olaru (Alhassan - 77), Miculescu (Luis Enrique - 77), Popa (Baeten -46 / Ştefănescu - 62)

Meciul retur are loc săptămâna viitoare.

Dacă trece de Sparta Praga, FCSB va juca în play-off cu învingătoarea dublei manşe dintre PAOK Salonic - Malmo, scor 2-2, în tur.

Sunteţi de acord ca elevii să fie privaţi de telefoane în timpul orelor?
Observator » Sport » Sparta Praga - FCSB 1-1, în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor. Gol anulat pentru cehi, în minutul 93