Steaua a ratat calificarea în Europa League!

Steaua București a învins formația norvegiană Rosenborg Trondheim cu scorul de 1-0 (0-0), joi seara, pe stadionul ''Lerkendal'', în manșa secundă a play-off-ului Europa League la fotbal, dar a ratat calificarea în grupele competiției după 0-3 în prima partidă

Steaua n-a reușit să întoarcă acel 0-3 de la București, deși a sperat pană în ultimele minute. Campioana României a câştigat doar cu 1-0 la Trondheim și părăsește cupele europene înainte de grupe pentru prima dată după 11 ani.

Adrian Popa a marcat unicul gol al Stelei din această "dublă" în minutul 54, după o pasă excelentă a lui Alex Chipciu.

Steaua a mai avut câteva ocazii, însă nu a mai reușit să înscrie.

Rosenborg este în final echipa care va fi mâine în urne la tragerea la sorți pentru grupele Europa League.

Sunteţi de acord ca permisul auto să poată fi obţinut de la 17 ani?

Observator » Sport » Steaua a ratat calificarea în Europa League!