Observator » Sport » Tibi Uşeriu este gata să se întoarcă la provocările extreme de la Polul Nord

Tibi Uşeriu este gata să se întoarcă la provocările extreme de la Polul Nord

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.02.2019, 13:39 | Modificat la 01.02.2019, 13:57

După ce a câştigat de trei ori la rând Ultra Maratonul Arctic, Tibi Uşeriu este gata să se întoarcă la provocările extreme de la Polul Nord.

După ce a câştigat de trei ori la rând Ultra Maratonul Arctic, Tibi Uşeriu este gata să se întoarcă la provocările extreme de la Polul Nord.

Va fi o cursă de 700 de kilometri, pe un traseu accidentat şi înzăpezit. Îşi va testa din nou limitele la temperaturi chiar şi de minus 50 de grade Celsius.

Ambiţia lui Tibi Uşeriu este cu atât mai mare cu cât, în această competiţie luptă pentru România, pentru a promova un viitor traseu de drumeţie de o mie de kilometri, care va lega 10 judeţe de la noi din ţară.

Articolul continuă după reclamă