Observator » Evenimente » A început "bătălia" cu țânțarii. Parcurile și spațiile verzi din București sunt pulverizate cu insecticide

A început "bătălia" cu țânțarii. Parcurile și spațiile verzi din București sunt pulverizate cu insecticide

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.04.2018, 07:24 | Modificat la 20.04.2018, 10:09

Vremea bună nu poate fi decât motiv de bucurie, însă, aşa cum o simţim pe pielea noastră în fiecare an, o plimbare la iarbă verde poate să aducă şi musafiri nedoriţi: ţânţarii. În Bucureşti, primăria promite însă că nu vom avea bătăi de cap: a început campania de dezinsecţie în parcuri. Fiţi totuşi cu băgare de seamă dacă întâlniţi utilajele care pulverizează insecticide, substanţele folosite pot fi toxice.