Observator » Evenimente » Accident cu duba cu sicrie în Hunedoara. O femeie a murit

Accident cu duba cu sicrie în Hunedoara. O femeie a murit

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 30.11.2019, 09:06 | Modificat la 30.11.2019, 16:17

O femeie în vârstă de 50 de ani a murit, în judeţul Hunedoara, după ce a intrat cu maşina într-o dubă care transporta sicrie. Tragedia s-a întâmplat pe drumul naţional 66.

O femeie în vârstă de 50 de ani a murit, în judeţul Hunedoara, după ce a intrat cu maşina într-o dubă care transporta sicrie. Tragedia s-a întâmplat pe drumul naţional 66.

Pentru că era aglomerat şi se grăbea, şoferiţa a intrat pe contrasens şi s-a izbit de autoutilitara care mergea regulamentar.

Autoturismul ei s-a transformat într-un morman de fiare. În zadar s-au chinuit medicii să o salveze. După doar câteva minute, a murit în mâinile lor.

Articolul continuă după reclamă

Din duba cu sicrie, atât şoferul, cât şi pasagera au ajuns în stare gravă la spital.