Șase medalii pentru români în prima zi a Cupei Balcanice de lupte de la Bursa

Sportivii români au cucerit trei medalii de aur, două de argint și una de bronz, sâmbătă, în prima zi a Cupei Balcanice de lupte de la Bursa (Turcia)

La stilul greco-roman, Mihai Mihuț a cucerit aurul la cat. 60 kg, Vlad Mariea a ocupat primul loc la cat. 74 kg, Irinel Botez s-a clasat pe locul al doilea la cat. 60 kg, iar Nicu Ojog pe locul al treilea la cat. 74 kg.

În concursul de lupte libere, Juon Mihaly s-a impus la cat. 50 kg, iar Ștefan Asan a luat argintul la cat. 60 kg.

Au mai concurat pentru România Bogdan Tiba (cat. 60 kg), la greco-romane, și Marian Lungu (96 kg), stilul liber.

Sportivii au fost asistați de antrenorii Anton Arghira și Claudiu Tămăduianu. Din partea delegației romane au oficiat arbitrii internaționali Cătălin Berbec și Constantin Dima.

Unde preferaţi să vă cazaţi în vacanţă, la hotel sau închiriaţi un apartament?

Observator » Evenimente » Șase medalii pentru români în prima zi a Cupei Balcanice de lupte de la Bursa