Observator » Evenimente » Călători abandonaţi cu orele pe câmp, după ce o locomotivă s-a defectat în Satu Mare. La final, trenul a plecat fără să aştepte pasagerii

Video Călători abandonaţi cu orele pe câmp, după ce o locomotivă s-a defectat în Satu Mare. La final, trenul a plecat fără să aştepte pasagerii

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.05.2023, 13:27 | Modificat la 05.05.2023, 13:36

Situaţie revoltătoare, joi, în Satu Mare. Călătorii unui tren au rămas în mijlocul câmpului, după ce locomotiva s-a defectat. 

După ce au fost anunţaţi că reparaţile vor dura ore întregi, pasagerii au coborât. Unii au găsit alternative pentru a continua călătoria, alţii au rămas în câmp. 

Locomotiva a fost reparată mai devreme decât fusese estimat iar trenul a plecat înainte ca oamenii care erau pe câmp să mai ajungă în vagoane.

Călătorii au fost astfel nevoiţi să caute soluţii pentru a ajunge la destinaţie.

Articolul continuă după reclamă