Video Caz revoltător la un liceu din Suceava: un elev de clasa a 10-a ar fi fost provocat să sară de la etajul 2. Băiatul, elev cu nevoi speciale
Un caz revoltător s-a petrecut la un liceu din Suceava. Un elev de clasa a X-a, cu nevoi speciale, ar fi fost provocat de câţiva colegi să sară de la etajul al doilea al şcolii. Băiatul a fost filmat chiar în timp ce escalada geamul clasei, de către colegii care erau jos, în curte.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Totul s-a întâmplat într-o pauză în urmă cu câteva zile. Atunci, elevul a escaladat geamul şi a ajuns în exterior, pe pervaz. Incidentul a fost filmat de câţiva colegi, iar imaginile au ajuns pe o reţea de socializare. Conducerea anchetei a demarat o anchetă în urma acestui incident şi se fac verificări pentru a se stabili dacă băiatul a fost provocat să facă acest gest sau dacă este vorba despre un act de teribilism.
Şi cei de la Inspectoratul Şcolar fac o anchetă: verifică ce măsuri au luat cei din conducerea şcolii şi verifică camerele de supraveghere din interior. De asemenea, conducerea liceului a spus că elevul este consiliat psihologic, iar incidentul a fost adus şi la cunoştinţa părinţilor.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰