Observator » Evenimente » Depăşire inconştientă, filmată în Iaşi. Şofer, la un pas de moarte după ce a evitat milimetric maşina care venea pe contrasens

Video Depăşire inconştientă, filmată în Iaşi. Şofer, la un pas de moarte după ce a evitat milimetric maşina care venea pe contrasens

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 30.08.2023, 08:05 | Modificat la 30.08.2023, 09:03

O depășire extrem de periculoasă, realizată de un șofer teribilist pe un drum din Iaşi, a fost la un pas să provoace o tragedie. 

Pe imaginile surprinse de camera de bord a unei mașini, se vede cum şoferul intră în depăşire pe linie continuă, într-o curbă. Apoi, câteva secunde, merge pe contrasens, paralel cu maşina pe care încearcă s-o depăşească, o autoutilitară.

Din fericire, şoferul dubei a conştientizat pericolul şi a tras dreapta de volan, chiar în momentul în care din faţă venea un alt autoturism. În acel moment, şoferul inconştient a intrat milimetric în faţa dubei care i-a făcut loc. Incidentul s-a petrecut în apropierea localităţii Popricani, pe DN 24C.