Observator » Evenimente » Depăşire mortală pe DN6. Un bărbat a pierit, după ce a intrat într-un TIR

Video Depăşire mortală pe DN6. Un bărbat a pierit, după ce a intrat într-un TIR

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 02.04.2025, 08:06 | Modificat la 02.04.2025, 08:15

Depăşire mortală, ieri, pe DN6. Un şofer în vârstă de 77 de ani a murit, după ce a intrat într-o depăşire şi s-a lovit în plin de un TIR care circula regulamentar.

Impactul a fost atât de puternic încât maşina a fost aruncată într-o autoutilitară, iar apoi ambele vehicule proiectate în afara carosabilului. 

Bărbatul, dar şi pasagera din dreapta, au rămas încarceraţi. Chiar dacă au fost transportaţi de urgenţă la spital, şoferul s-a stins în braţele medicilor. Poliţiştii au deschis un dosar penal.