Observator » Evenimente » Doi muncitori din Braşov au ajuns la spital, după ce schela pe care se aflau a căzut

Doi muncitori din Braşov au ajuns la spital, după ce schela pe care se aflau a căzut

Ambulanţă Doi muncitori din Braşov au ajuns la spital, după ce schela pe care se aflau a căzut - Shutterstock
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 07.12.2022, 15:51 | Modificat la 07.12.2022, 16:13

O schelă pe care se aflau doi muncitori a căzut, miercuri, în judeţul Braşov, iar victimele erau conştiente şi au fost duse la spital, având traumatisme şi contuzii.

Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Braşov a transmis că pompierii au fost solicitaţi să intervină, miercuri, la un accident de muncă, petrecut în comuna Apaţa, unde o schelă a căzut împreună cu doi muncitori care se aflau pe aceasta. La locul incidentului s-au deplasat un echipaj SMURD B2 şi un echipaj din cadrul Serviciului de Ambulanţă Judeţean Braşov tip B, potrivit News.

Echipele de intervenţie au găsit doi bărbaţi, care erau conştienţi, dar aveau traumatisme la mâini şi contuzii toraco - abdominale. Cei doi au fost transportaţi la Unitatea de Primire Urgenţe din cadrul Spitalului Judeţean Braşov pentru investigaţii suplimentare.