Femeia dispărută în papuci şi pijama din faţa casei a fost găsită moartă pe un câmp din Neamţ
Deznodământ tragic în cazul dispariţiei unei mame din Neamţ. Femeia a fost dată dispărută cu doar o zi în urmă de către fiica sa. Chirilă Maria, o femeie de 68 de ani, din Pîngărați, a ieşit din casă încălţată în papuci şi îmbrăcată în pijamale şi apoi nu a mai văzut-o nimeni.

Deznodământ tragic în cazul dispariţiei unei mame din Neamţ. Femeia a fost dată dispărută cu doar o zi în urmă de către fiica sa.
Chirilă Maria, o femeie de 68 de ani, din Pîngărați, a ieşit din casă încălţată în papuci şi îmbrăcată în pijamale şi apoi nu a mai văzut-o nimeni.
Femeia a dispărut în papuci şi pijamale
În urma investigaţiilor efectuate de către poliţiştii din cadrul Secției de Poliție Rurală Gârcina a fost identificată femeia de 68 de ani, din Pângăraţi, fiind găsită decedată în extravilanul localităţii Pângăraţi, informează ziarpiatraneamt.ro.
- TIR în flăcări pe DN 7, în Vâlcea. Şoferul a reuşit să se salveze
- Minivancaţa de 1 Mai. Câte zile libere au bugetarii
- "Stegarul Dac", dus cu cătușe la poliție. Cu ce sumă a fost amendat
- Ziua Pinguinilor, sărbătorită cu fast la Grădina Zoologică din Braşov. 20 de păsări au făcut spectacol, în...
- Un bărbat de 29 de ani a murit, după ce a fost aruncat din maşină în urma unui accident rutier în Botoşani....
Corpul acesteia a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Neamţ în vederea efectuării necropsiei, fiind demarate cercetări în acest sens.
Poliţiştii au găsit-o pe câmp
În urmă cu doar o zi, poliţiştii Serviciului de Investigații Criminale – Compartimentul Urmăriri din cadrul I.P.J. Neamţ şi cei ai Secţiei de Poliţie Gîrcina informează că au desfăşurat activităţi de căutare în vederea depistării unei femei în vîrstă de 68 de ani, din localitatea Pîngărați.
“La data de 19 noiembrie, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Gârcina au fost sesizați de o femeie de 47 de ani, din Pîngărați cu privire la faptul că mama sa Chirilă Maria, de 68 de ani, a plecat de la domiciliu, fără a mai reveni. La data dispariţiei, femeia era îmbrăcată în pijama şi era încălţată cu papuci de culoare deschisă", se arată în comunicatul Poliţiei.
Înapoi la HomepagePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰
Nu se mai pot adăuga comentarii la acest articol